29 / 100

کفش سالومون

معرفی کفش های سالومون

تکنولوژی Contagrip در کفش سالومون

یکی از فناوری های موجود در کفش سالومون که برای اولین بار در سال 1994 در کفش کوهنوردی این برند به کار برده شد، تکنولوژی Contagrip می باشد. وجود این تکنولوژی در کفش کتونی سالومون باعث می شود تا کفی های آن ضد لغزش شود و در شرایط مختلف دوام، کشش و انعطاف بالایی را فراهم می کند.

این تکنولوژی در لایه بیرونی کفی کفش مورد استفاده قرار می گیرد. این لایه بیرونی باعث می شود تا در هر حالتی امنیت و راحتی مورد نیاز برای فرد ایجاد شود. تکنولوژی Contagrip در کفش های سالومون دارای 7 نوع تراکم یا چگالی است و هر نوع چگالی برای مکان و ورزش خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

کفی هایی که دارای تراکم بیشتری باشند، دوام و قدرت بالاتری دارند. این مدل از کتانی ها مناسب برای پیاده روی یا دوندگی (تفاوت کفش پیاروی و دوندگی) هستند. همچنین کفی ها با چگالی کمتر ضد لغزش و با ثبات بوده و به منظور کوهنوردی یا سنگ نوردی استفاده می شوند.

در آزمایشگاه های شرکت سالومون، کفی های تولیدی این شرکت مورد بررسی های دقیق قرار می گیرند. کفی هایی که در آنها از تکنولوژی contagrip استفاده می شود، با ترکیب 20 ماده مختلف تولید می شوند و به همین دلیل در سطوح مختلف کاربرد دارند.

برای تولید کفش سالومون با تکنولوژی Contagrip از 27 روش هندسی استفاده می شود. بنابراین هر کفی با ویژگی های مختلف و دارای شکل هندسی مخصوصی هستند. این تکنولوژی در کفش های سالومون در سه مدل با نام های Water Contagrip، Mountain Contagrip و Running Contagrip تولید و در بازار عرضه می شود.

کفش سالومون

تکنولوژی های شاسی پیشرفته در کفش سالومون

این نوع تکنولوژی ها با نام هایی مانند Agile Chassis system، 3D Chassis System، 3D+ Advanced Chassis System و 4D Chassis System شناخته می شوند. در این تکنولوژی ها، شاسی ویژه ای در میان کفی میانی و کفی خارجی کفش قرار می گیرد.

این شاسی ها بسیار ظریف و در عین حال پیشرفته هستند و وجود آن باعث عدم پیچش پا، راحتی فوق العاده، انعطاف پذیری و عدم خستگی در پیاده روی های طولانی مدت می شود. علاوه بر این با وجود حالت ارتجاعی در این شاسی ها، در صورت وارد شدن ضربه، پا دچار آسیب نمی شود.

این تکنولوژی ها شامل Celdlimashi، Climashield Waterproof، Climatherm و… می شود. در هر یک از این تکنولوژی ها به منظور ساخت رویه کفش سالومون، از مواد و پارچه های ویژه ای استفاده می شود.

در برخی از این فناوری ها، پارچه های مقاوم در برابر آب و ضد آب در تولید رویه کفش، به کار برده می شود. این نوع پارچه ها از نفوذ آب و باران به داخل کفش جلوگیری می کند. علاوه بر این جنس پارچه به گونه ای است که قابلیت تنفس در کفش وجود داشته و هوا به راحتی در کفش ها جریان دارد. بنابراین این نوع کفش ها با این فناوری، برای محیط هایی با شرایط بارانی بهترین گزینه هستند.

در تکنولوژی Climatherm از 4 لایه به منظور پوشاندن سر پنجه تا پاشنه استفاده می شود. در واقع وجود این تکنولوژی در کفش کتونی سالومون باعث می شود تا هوای گرم در اطراف پا باقی بماند. و از طرف دیگر از نفوذ هوای سرد به داخل کفش جلوگیری می کند. این کفش ها به منظور تمرین در هوا خیلی سرد طراحی و تولید می شود.

تکنولوژی Windstopper Softshell یکی دیگر از فناوری های موجود در کفش کتونی سالومون است که از پا در برابر بادهای پرقدرت محافظت می کند. همچنین این تکنولوژی تنفس پاها را نیز ممکن می سازد. در این فناوری از یک لایه میانی نرم و لایه دیگری به صورت ضد آب استفاده می شود. علاوه بر این می توان حرکات مختلف را در شرایط محیطی مختلف و به صورت کاملا آسان با این کفش انجام داد.

به طور کلی شرکت سالومون در تولید هر نوع کفش، از طراحی منحصر به فرد و قالب، کفی و اسکلت بندی خاصی استفاده می کند. این کفش ها برای اهداف خاص و برطرف کردن نیازهای متنوع افراد طراحی می شوند. بنابراین قیمت کفش سالومون با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و طراحی خاص آن تعیین می گردد.

سایت اصلی سالومون : salomon.com